Gündem olan habere erişim engeli

Filenin Sultanları’nın, üç gün önce ABD ile oynadığı maçta kadın bir taraftarın göğsünün görünmesine dair yapılan haberlere erişim engeli getirildi.

Free Web Türkiye, sosyal medya hesabından genç kadının ekrana gelen görüntüleriyle ilgili haberlere erişim engeli kararı getirildiğini savundu.

Açıklama şu ifadeler yer aldı:

– Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ABD Kadın Milli Voleybol Takımı’yla oynadığı maçta bir Türkiye taraftarının kameralara yansıyan görüntüleriyle ilgili haberlere Tekirdağ 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin 5 Haziran tarihli kararıyla erişim engeli getirildi.

TRT ‘RAHATSIZ EDİCİ’ DEMİŞTİ

TRT Spor, görüntünün ekrana gelmesiyle ilgili yaptığı açıklamada ”rahatsız edici” diyerek tepki çekmişti. TRT, bu konuda açıklama yayınlamıştı.

Açıklamada bunun ‘istenmeyen’ bir görüntü olduğu savunulurken, sorumluluk da ABD’li yayın kuruluşuna yüklenmişti. TRT’nin açıklaması şöyleydi:

– Dün gece, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın FIVB Milletler Ligi’ndeki (VNL) 8. maçında ev sahibi ABD ile oynadığı karşılaşmanın canlı yayınında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir. Bu rahatsız edici durum, farklı mecralarda ve yanlış bir algı eşliğinde Kurumumuz ile ilişkilendirilmiştir.

– Kamuoyunun bilmesini isteriz ki, maçın çekimlerini ve rejişini ev sahibi ABD’li yayın kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT Spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD’li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkanı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla, yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD’li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir